15. Değerlendirici Eğitimi Çalıştayına 47 ekip üyesi katıldı
15. Değerlendirici Eğitimi Çalıştayına 47 ekip üyesi katıldı. İLAD/İLEDAK  15. Değerlendirici Eğitimi Çalıştayı 22 Ekim Cumartesi günü çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. İletişim alanına ait programların akreditasyon süreçlerinde değerlendirici olarak görevlendirilen ekip üyeleri ile yapılan Çalıştaya 47 değerlendici katıldı.
15. DE- 2022 Ekim 22.jpg

 

İLEDAK’ın 2022 dönemi  genel değerlendirme ve ara değerlendirme ekiplerinde yer alan ekip üyelerine, bu dönem yapacakları çalışmalarda yol göstermek üzere değerlendirme ve akreditasyon eğitimi ile ilgili sunumların yapıldı. Çevrimiçi yapılan çalıştayda  ziyaret  sırasında dikkat edilecek  konular ve ziyaret yöntemleri hakkında bilgilendirme yapıldı.

Ziyaret öncesi ekip içi çalışmalar, görüşmelerin kaydedilmesi,  kurumlardaki inceleme ve değerlendirmelerin hangi kriterlere göre yapılacağı konularında sunumlar yapıldı.

İLAD Başkanı Prof. Dr. Aysel Aziz, İLEDAK Başkanı Prof. Dr. Sacide Vural, İLAD ölçütlerinin ziyaret sırasında nasıl izleneceğini anlattılar ve ekip üyelerinden gelen konuya ilişkin soruları yanıtladılar.

Soru yanıt bölümünde sunumlar derinlemesine tartışıldı. Ziyaret örnek programları ve değerlendiricilerin, kurumların yöneticileri, öğretim elemanları, öğrencileri, mezunları ve paydaşları ile ilgili sorabilecekleri örnek sorular da katılımcılara eposta yoluyla iletildi.

İLAD İletişim Araştırmaları Derneği, iletişim programlarının akreditasyonu konusunda Yükseköğretim Kalite Kurulunun verdiği Kalite Değerlendirme Tescil Belgesi sahibi ulusal bir kalite güvence kuruluşudur.