Akreditasyon sertifikası düzenlenen törenle Bahçeşehir Üniversitesi Halkla İlişkiler Programına verildi

Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Programının akreditasyon sertifikası, İLAD Başkanı Prof. Dr. Aysel Aziz tarafından Prof. Dr. Kemal Suher’e düzenlenen törende verildi. Törende İLEDAK Başkanı Prof. Dr. Halil Nalçaoğlu, İLAD Genel Sekreteri Füsun Özbilgen, Bahçeşehir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tunç Bozbura, Halkla İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. İdil Karademirlidağ Suher, İletişim Fakültesi üyeleri ve akreditasyon temsilcileri hazır bulundular.

İLAD İletişim Araştırmaları Derneği’nin verdiği bu ilk Akreditasyon Sertifikası bir yıl süren değerlendirme çalışmalarının sonunda verildi.  İLEDAK Başkanı Prof. Dr. Halil Nalçaoğlu sertifika ile birlikte verilen program hakkındaki İLEDAK raporunu Dekan Prof. Dr. Kemal Suher’e takdim etti. Halkla İlişkiler Programı yönetimince hazırlanan Özdeğerlendirme raporu üzerine İLEDAK değerlendirme ekibi tarafından yapılan çalışmalar ve kurum ziyareti sonucu oluşturulan ve  İLEDAK üyelerince incelenerek son şekli verilen rapor ile Halkla İlişkiler programının  1 Mart 2019- 1 Mart 2021 dönemi için akredite edildiği belirtildi.

İLAD ve İLEDAK, Yüksek Öğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından 30 Ocak 2018 tarihinde verilen tescil belgesi ile iletişim alanında dış değerlendirme yapmaya ve akreditasyon belgesi vermeye yetkili kurum olarak yetkili kılınmıştı.

İLAD İletişim Araştırmaları Derneği, iletişim programlarının akreditasyonu konusunda Yükseköğretim Kalite Kurulunun verdiği Kalite Değerlendirme Tescil Belgesi sahibi ulusal bir kalite güvence kuruluşudur.