Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesinin üç programı İLAD’dan akreditasyon sertifikalarını aldı

İLAD tarafından akredite edilen Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesinin üç programına akreditasyon belgeleri İLAD Başkanı Prof. Dr. Aysel Aziz tarafından törenle verildi.


İLEDAK İletişim Eğitimi Değerlendirme Akreditasyon Kurulunun yaptığı değerlendirme sonucu akredite edilen Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin Radyo, Televizyon ve Sinema, Halkla İlişkiler ve Tanıtım ve Gazetecilik lisans programları 01.03.2019-01.03.2021 tarihleri arasında geçerli olmak üzere akredite edildi.


Ankara Üniversitesi Rektörlük binasında 02.04.2019 tarihinde gerçekleştirilen törene Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, İLAD Başkanı Prof. Dr. Aysel Aziz, İLEDAK Koordinatörü Prof. Dr. Hülya Yenğin, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdülrezak Altun, bölüm başkanları ve öğretim üyeleri katıldı..  1 Mart 2021 tarihine kadar geçerli olacağı belirtilen akreditasyon bu yılki Yükseköğretim Kurumları Sınavı kılavuzunda da yer alacak.

İLAD İletişim Araştırmaları Derneği, iletişim programlarının akreditasyonu konusunda Yükseköğretim Kalite Kurulunun verdiği Kalite Değerlendirme Tescil Belgesi sahibi ulusal bir kalite güvence kuruluşudur.