Covid-19 günlerinde Sertifika Sevinci


İLAD’a 2019-2020 döneminde  akreditasyon başvurusu yapan Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema programı, İLEDAK değerlendirme ekibinin ziyareti ve İLEDAK’ın incelemeleri sonucu 2 yıllık akreditasyon aldı. Bu karar İLAD Yönetim Kurulu tarafından da onaylandı ve programa özgü Değerlendirme Raporu ile İLAD Akreditasyon Sertifikası, Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nüket Elpeze Ergeç’ e gönderildi.

Covid19 pandemisi nedeniyle bu yıl sertifika takdim töreni düzenlenemedi ancak Radyo, Televizyon ve Sinema Bölüm Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Sümbül ve bölümün öğretim kadrosu, Dekanları ile bu sevinçli günü korona günlerine özgü bir şekilde kutladılar. Tüm öğretim elemanları maske takarak İLAD Akreditasyon Sertifikası ile fotoğraf çektirdi, sonra bir saniye maskeleri kaldırarak bu an ölümsüzleştirerek yeniden maskelerini taktılar ve sertifika sevincini tüm paydaşları ile paylaştılar.Covid-19 süreci nedeniyle bu yıl akreditasyon sertifikası takdim töreni yapılamadığından akredite edilen programlara sertifikaları kargo ile gönderildi. Akreditasyon Sertifikasını alan Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Programı başarısını Dekan Prof. Dr. Nüket Elpeze Ergeç, Radyo Televizyon ve Sinema bölüm başkanı Prof. Dr. Muzaffer Sümbül ve bölümün öğretim kadrosunun da katılımıyla hep birlikte kutladı.


İLAD İletişim Araştırmaları Derneği, iletişim programlarının akreditasyonu konusunda Yükseköğretim Kalite Kurulunun verdiği Kalite Değerlendirme Tescil Belgesi sahibi ulusal bir kalite güvence kuruluşudur.