İLAD, 2 programa 5 yıl, 1 programa da 2 yıl için akreditasyon verdi

İLAD İletişim Araştırmaları Derneğine,  2022 yılında genel değerlendirme başvurusunda bulunan Haliç, Uluslararası Kıbrıs ve İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitelerinin programları yapılan değerlendirme sonucu İLAD akreditasyonu aldılar.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi İletişim Fakültesinin Radyo, Televizyon ve Sinema Programı, İstanbul Yeni Yüzyıl  Üniversitesi İletişim Fakültesinin Radyo, Televizyon ve Sinema programı İletişim Eğitimi Değerlendirme ve Akreditasyon Kurulu İLEDAK ekiplerince yapılan ziyaretler, tutarlılık incelemeleri ve genel değerlendirmeler sonucu İLAD’dan 12.01.2023 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 5 yıl süre ile akreditasyon aldılar. Haliç Üniversitesi  İşletme Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı da aynı süreçte İLEDAK tarafından yapılan genel değerlendirme sonucu, 2 yıl sonra ara ziyaret yapılması koşulu ile 12.01.2023 tarihinden itibaren geçerli olarak 2 yıl süreli İLAD akreditasyonu aldı.

İLAD’a 2022 yılında başvuru yapan 15 programdan 12 program hakkındaki genel değerlendirme ve 12  programın da Ara Değerlendirme çalışmaları devam ediyor.

İLAD İletişim Araştırmaları Derneği, iletişim programlarının akreditasyonu konusunda Yükseköğretim Kalite Kurulunun verdiği Kalite Değerlendirme Tescil Belgesi sahibi ulusal bir kalite güvence kuruluşudur.