İLAD/İLEDAK 10. Değerlendirici Eğitimi Çalıştayı çevrimiçi ortamda düzenlendi.İLAD, iletişim alanına ait programların akreditasyon süreçlerinde değerlendirici olarak görevlendirilen ekip üyeleri ile çevrimiçi 10. Değerlendici Eğitim Çalıştayını Zoom üzerinden düzenlendi.

COVİD-19 pandemisi nedeniyle Zoom üzerinden çevrimiçi ziyaret ve değerlendirme çalışmalarında bilgilendirme yapmak için düzenlenen çalıştaya Ara değerlendirmelere katılacak akreditasyon ekip üyeleri bilgilendirildi. 7 Kasım 2020 tarihinde düzenlenen 10. İLAD Değerlendirici Eğitimi Çalıştayına Prof Dr. Hülya Yengin, Prof. Dr. Dilruba Çatalbaş Ürper, Prof. Dr. Recep Tayfun, Prof. Dr. Bahire Özad, Prof. Dr. Senem Duruel Erkılıç, Prof. Dr. Emet Gürel, Prof. Dr. Hale Künüçen ve Prof. Dr. Deniz Yengin katıldı.  Çalıştayda İLAD Başkanı Prof. Dr. Aysel Aziz ve İLEDAK üyesi  Prof. Dr. Sacide Vural katılımcılara çevrimiçi yapılacak akreditasyon ve değerlendirme süreçlerine ilişkin bilgilendirme ve sunum yaptılar.

Farklı üniversitelerden 8 katılımcı akademisyenin ve iki raportörün katıldığı 10. İLAD Değerlendirici Eğitimi Çalıştayı sunumların ardından soru-cevap aşaması ile devam etti.


İLAD İletişim Araştırmaları Derneği, iletişim programlarının akreditasyonu konusunda Yükseköğretim Kalite Kurulunun verdiği Kalite Değerlendirme Tescil Belgesi sahibi ulusal bir kalite güvence kuruluşudur.