2. Kurum Eğitim Çalıştayı Çukurova Üniversitesinde yapıldı

İLAD İletişim Araştırmaları Derneği, Yükseköğretim Kalite Kurulu’ndan tescil belgesini aldıktan sonra, iletişim eğitiminin yükseköğretim kurumlarındaki akreditasyon kuruluşu olarak, iletişim fakültelerinin dekanların katıldığı İLDEK İletişim Fakülteleri Dekanlar Konseyi’nde 2. Kurumsal Eğitim Çalıştayı’nı düzenledi.


Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin evsahipliğinde 13 Nisan 2018 günü yapılan Dekanlar ve dekanlık temsilcilerinin katıldığı 2.Kurumsal Eğitim Çalıştayı’na katılan 64 dekan ve dekan temsilcisi tüm gün 4 oturum halinde süren Çalıytay’da akerditasyon sürecinin aşamaları konusunda bilgilendirildiler.


Çalıştay’ın açılış ve bilgilendirme sunumunu yapan İLAD Başkanı Prof. Dr. Aysel Aziz,
akreditasyon sürecinin önemine değindi ve İletişim Fakülteleri'nde yaratacağı farklılıkları anlattı.
İLEDAK üyesi ve İLAD Ölçütler Komitesi Başkanı Prof. Dr. Süleyman İrvan, katılımcı akademisyenlere akreditasyon süreçlerinin nasıl işleyeceğini anlattı.Soru- cevap olarak devam eden çalıştayda katılımcılar, iletişim alanı ve program ölçütleri, akreditasyon süreci, özdeğerlendirme raporu hazırlama ve etik kurallar konularında İLAD süreçleri konusunda bilgi edindiler.  Çalıştay sonunda katılımcılara İLAD Başkanı Prof. Dr. Aysel Aziz tarafından sertifikaları verildi.


12  Nisan günü toplanan İLDEK Konseyine katılan ve dekanları akreditasyon konusunda bilgilendiren Yükseköğretim Kalite Kurul Başkanı Yardımcısı Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu da  “Yükseköğretimde Kalite Güvencesinin Önemi” konusunda bir sunum yaptı. Türkiye’nin Avrupa’da en çok üniversitede öğrencisi bulunan ülkeler arasında ikinci olduğunu bildiren Prof. Dr. Döğeroğlu, Bilgi ve teknolojinin insan hayatına oturduğunu ve bunun da bir misyon farklılaşması yarattığını ifade etti. Prof. Dr. Döğeroğlu, şeffaflığın önemine de dikkat çekti.

İLAD İletişim Araştırmaları Derneği, iletişim programlarının akreditasyonu konusunda Yükseköğretim Kalite Kurulunun verdiği Kalite Değerlendirme Tescil Belgesi sahibi ulusal bir kalite güvence kuruluşudur.