İLAD, 3 programa 3 yıl, 3 programa da 2 yıl için akreditasyon verdi


İLAD İletişim Araştırmaları Derneğine,  2021 yılında ara değerlendirme başvurusunda bulunan Mersin, Çukurova ve İzmir Ekonomi üniversitesinin 3 iletişim programı,  2 yıllık akreditasyon sürelerine ilave olarak 3 yıl daha akredite edildiler. Böylece akreditasyon süreleri 5 yıla tamamlanmış oldu.

Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesinin Radyo, Televizyon ve Sinema Programı, Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesinin Radyo, Televizyon ve Sinema Programı, İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesinin Halkla İlişkiler ve Reklamcılık programı  20.02.2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere İLAD tarafından 3 yıl süre ile akredite edildiler.

Genel Değerlendirmeler

Atılım Üniversitesi İşletme Fakültesinin Halkla İlişkiler ve Reklamcılık programı ile Beykent Üniversitesi İletişim Fakültesinin Halkla İlişkiler ve Reklamcılık programı ve Televizyon Haberciliği ve Programcılığı programı, İLEDAK tarafından yapılan genel değerlendirme sonucu, 2 yıl sonra ara ziyaret yapılması koşulu ile 14.03.2022 tarihinden itibaren geçerli olarak 2 yıl süreli İLAD akreditasyonu aldılar.

İLAD’ın 2021 yılında başvuru yapan 14 program hakkındaki genel değerlendirme çalışmaları da sürüyor.

İLAD İletişim Araştırmaları Derneği, iletişim programlarının akreditasyonu konusunda Yükseköğretim Kalite Kurulunun verdiği Kalite Değerlendirme Tescil Belgesi sahibi ulusal bir kalite güvence kuruluşudur.