İLAD, 6 iletişim programına 5 yıllık, 5 iletişim programına 2 yıllık akreditasyon verdi

İLAD İletişim Araştırmaları Derneğine,  2021 yılında Genel Değerlendirme başvurusunda bulunan Yeditepe Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi ve Nişantaşı Üniversitesi’nden 11 iletişim programının değerlendirme süreci tamamlandı. İLAD, 2 üniversiteden 6 progrma 5 yıllık akreditasyon verilmesini kararlaştırdı. Üç üniversiteden 5 iletişim programı da 2 yıl sonra ara ziyaret ile yeniden değerlendirilmek üzere akredite edildiler. Genel Değerlendirme için başvuruda bulunan 4 iletişim programı ise akreditasyon alamadı.

Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesinin Radyo, Televizyon ve Sinema, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Görsel İletişim Tasarımı, Reklam Tasarımı ve İletişimi programları ile İzmir Ekonomi Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim ile Sinema ve Dijital Medya programları 5 yıl süreli Akreditasyon Sertifikası aldılar.

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel İletişim programı, Başkent Üniversitesi İletişim Fakültesinin Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İletişim ve Tasarımı, Radyo Televizyon ve Sinema programları ile Nişantaşı Üniversitesi İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesinin Halkla İlişkiler ve Reklamcılık programları İLAD’dan 2 yıl süreli Akrediktasyon Sertifikası aldılar.

İLAD İletişim Araştırmaları Derneği, iletişim programlarının akreditasyonu konusunda Yükseköğretim Kalite Kurulunun verdiği Kalite Değerlendirme Tescil Belgesi sahibi ulusal bir kalite güvence kuruluşudur.