İLAD 13. Değerlendirici Eğitimi Çalıştayı 44 kişinin katılımıyla yapıldı

 

İletişim alanına ait programların akreditasyon süreçlerinde değerlendirici olarak görevlendirilen ekip üyeleri ile yapılan çevrimiçi 13. Değerlendici Eğitimi Çalıştayına 44 değerlendici katıldı.

İLAD’ın genel değerlendirme ve ara değerlendirme ekiplerinde yer alan ekip üyelerine, bu dönem yapacakları çalışmalarda yol göstermek üzere değerlendirme ve akreditasyon eğitimi ile ilgili sunumların yapıldığı 13. Değerlendirici Eğitimi Çalıştayı 27 KASIM  2021 CUMARTESİ  günü yapıldı. Çevrimiçi yapılan çalıştayda hibrit ziyaret yöntemleri hakkında da bilgi verildi.

Hibrit ziyaretler, ziyaret öncesi ekip içi çalışmalar, görüşmelerin kaydedilmesi,  uzaktan eğitime dair kurumlardaki inceleme ve değerlendirmelerin hangi kriterlere göre yapılacağı konularında sunumlar yapıldı.

Soru yanıt bölümünde sunumlar derinlemesine tartışıldı. Ziyaret örnek programları ve değerlendiricilerin, kurumların yöneticileri, öğretim elemanları, öğrencileri, mezunları ve paydaşları ile ilgili sorabilecekleri örnek sorular da katılımcılara eposta yoluyla iletildi.

İLAD İletişim Araştırmaları Derneği, iletişim programlarının akreditasyonu konusunda Yükseköğretim Kalite Kurulunun verdiği Kalite Değerlendirme Tescil Belgesi sahibi ulusal bir kalite güvence kuruluşudur.