İLAD 16. Kurum Bilgilendirme Çalıştayına 86 katılımcı

İLAD 16. Kurum Bilgilendirme Çalıştayı 84  katılımcı ile yapıldı

 

Dekanlar, bölüm başkanları ve öğretim elemanlarının yanısıra Çalıştaya bu yıl ilk olarak önlisans akreditasyonu için başvuruda bulunan Meslek Yüksek Okullarının müdür ve hocaları da katıldı

 

2023-2024 akreditasyon döneminde İLAD’a akreditasyon başvurusunda bulunan  veya başvurmak isteyen programların yöneticilerini bilgilendirme amacıyla düzenlenen 16. Kurum Bilgilendirme Çalıştayı, 84 kişinin katılımı ile yapıldı.


08 Nisan 2023 tarihinde çevrimiçi ortamda yapılan çeşitli fakültelerden dekanlar bölüm başkanları ve öğretim elemanlarının yanısıra bu yıl ilk olarak önlisans için başvuruda bulunan veya başvuru yapmak isteyen Meslek Yüksek Okullarının müdür ve hocaları da katıldı.

İLAD’a değerlendirme ve akreditasyon hizmeti almak için başvurmayı düşünen kurumların temsilcileri İLAD Akreditasyonu ve kalite süreçleri hakkında bilgilendirildiler.

Çalıştayda İLAD Başkanı Prof. Dr. Aysel Aziz, İLEDAK Başkanı Prof. Dr. Recep Tayfun, İLEDAK üyesi Prof. Dr. Sacide Vural, İLAD Ölçütler Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Nilüfer Timisi yaptıkları sunumlarla sürece ilişkin bilgileri katılımcılar ile paylaştılar. Katılımcılara Çalıştay sonunda Katılım Sertifikaları verildi.

İLAD İletişim Araştırmaları Derneği, iletişim programlarının akreditasyonu konusunda Yükseköğretim Kalite Kurulunun verdiği Kalite Değerlendirme Tescil Belgesi sahibi ulusal bir kalite güvence kuruluşudur.