İLAD 17. Kurum Bilgilendirme Çalıştayına 96 öğretim üyesi katıldı

2024-2025 akreditasyon döneminde İLAD’a akreditasyon başvurusunda bulunmak isteyen  programların yöneticileri ve öğretim üyelerini  bilgilendirme amacıyla düzenlenen 17. Kurum Bilgilendirme Çalıştayı, 96 kişinin katılımı ile yapıldı.14 Haziran 2023 tarihinde çevrimiçi ortamda yapılan çeşitli fakültelerden dekanlar bölüm başkanları ve öğretim elemanlarının yanısıra  önlisans için  başvuru yapmak isteyen Meslek Yüksek Okullarının müdür ve hocaları da katıldı.

İLAD’a değerlendirme ve akreditasyon hizmeti almak için başvurmayı düşünen kurumların temsilcileri İLAD Akreditasyonu ve kalite süreçleri hakkında bilgilendirildiler.

Çalıştayda İLAD Başkanı Prof. Dr. Aysel Aziz,  Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Jale Sarmaşık, İLEDAK Ölçütler Komisyonu Başkanı, İLAD Ölçütler Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Nilüfer Timisi ve İLAD GenelSekreteri Füsun Özbilgen,yaptıkları sunumlarla  İLAD ölçütleri, Özdeğerlendirme raporu ve akreditasyon sürecinee ilişkin bilgileri katılımcılar ile paylaştılar. Katılımcılara Çalıştay sonunda Katılım Sertifikaları verildi.

İLAD İletişim Araştırmaları Derneği, iletişim programlarının akreditasyonu konusunda Yükseköğretim Kalite Kurulunun verdiği Kalite Değerlendirme Tescil Belgesi sahibi ulusal bir kalite güvence kuruluşudur.