İLAD 3. Öğrenci Değerlendirici Eğitim Çalıştayına 37 öğrenci katıldı

 

İLAD’ın iletişim alanında yürüttüğü akreditasyon çalışmalarında öğrenci değerlendirici olarak görev alacak öğrencilere İLAD’ın akreditasyon süreçleri konusunda eğitim verilmesi amacıyla düzenlenen 3. İLAD Öğrenci Değerlendirici Eğitimi Çalıştayı 17 Ekim 2023 tarihinde çevrimiçi olarak düzenlendi. Çalıştay, 37 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi.
İletişim eğitiminde kalite ve akreditasyon çalışmalarına odaklanılan çalıştayda İLAD Başkanı Prof. Dr. Aysel Aziz, İLAD’ın yürüttüğü akreditasyon çalışmaları ve sürecin aşamaları hakkında katılımcılara bilgi verdi.

İLEDAK Başkanı Prof. Dr. Recep Tayfun, akreditasyon çalışmalarının öğrenciye katkısını anlattı ve İLAD’ın Öğrenci Temsilcisi Yönergesi ile ilgili olarak katılımcı öğrencileri bilgilendirdi.

İLAD Ölçütler Komisyonu Üyesi Prof. Dr. Deniz Yenğin, İLAD Değerlendirme Ölçütleri hakkında bilgi verdi ve öğrenci değerlendiricileri, çalışmalarını nasıl yürütecekleri konusunda bilgilendirdi. Öğrencilere akreditasyonun etik kuralları konusunda dikkat edecekleri ilkelerin önemine değindi.

Öğrenci Değerlendirici Sercan Gündoğar, öğrenci değerlendirici raporunun hazırlanması ve değerlendirme ziyaretlerinde dikkat edilmesi gerekenleri kendi deneyimlerinden yola çıkarak katılımcılarla paylaştı.

İLAD 3. Öğrenci Değerlendirici Eğitim Çalıştayı, katılımcı öğrencilerin yönelttikleri soruların cevaplandırılmasıyla tamamlandı. İLAD’ın etik kurallar ile ilgili beyannamesini de imzalayan öğrencilere sertifikaları verildi.

İLAD İletişim Araştırmaları Derneği, iletişim programlarının akreditasyonu konusunda Yükseköğretim Kalite Kurulunun verdiği Kalite Değerlendirme Tescil Belgesi sahibi ulusal bir kalite güvence kuruluşudur.