İLAD 7 Üniversiteden 12 iletişim programına akreditasyon verdi

İLAD, 7 üniversitenin 12 programını akredite etti

Bir program 5 yıl, 11 program da  2 yıl süreli akreditasyon aldı

 

İLAD İletişim Araştırmaları Derneğine,  2022 yılında genel değerlendirme başvurusunda bulunan üniversitelerden Akdeniz, Sakarya, İnönü, Üsküdar, İstanbul Medipol, Konya Karatay ve Kastamonu  Üniversitelerinin başvuru yapmış bulunan iletişim lisans programları,  yapılan değerlendirmeler sonucu İLAD akreditasyonu aldılar.

Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Progarmı 5 yıl, Reklamcılık Programı 2 yıl,

Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesinin Radyo, Televizyon ve Sinema Programı 2 yıl,

Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesinin Gazetecilik, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık ile İletişim ve Tasarımı programları 2 şer yıl,

İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesinin Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı 2 yıl,

Kastamonu Üniversitesi İletişim Fakültesinin Radyo Televizyon ve Sinema Programı 2 yıl,

İstanbul Medipol Üniversitesi İletişim Fakültesinin Radyo, Televizyon Sinema, Halkla İlişkiler Reklamcılık, Medya ve Görsel Sanatlar  programları 2 şer yıl,

KTO Karatay Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Grafik Tasarım Programı 2 yıl için akreditasyon aldılar

 

İletişim Eğitimi Değerlendirme ve Akreditasyon Kurulu İLEDAK ekiplerince yapılan ziyaretler, tutarlılık incelemeleri ve genel değerlendirmeler sonucu verilen akreditasyon kararları İLAD Yönetim kurulunun 10.03.2023 tarihinden toplantısında onaylandı. Programların akreditasyon bilgileri YÖKAK web sitesine işlendi ve Yükseköğretim Sınav Kılavuzunda ilan edilecek.

İLAD İletişim Araştırmaları Derneği, iletişim programlarının akreditasyonu konusunda Yükseköğretim Kalite Kurulunun verdiği Kalite Değerlendirme Tescil Belgesi sahibi ulusal bir kalite güvence kuruluşudur.