İLAD akreditasyon sertifikaları törenle verildi

Üsküdar Üniversitesi Senato Salonu’nda düzenlenen törene İLAD Başkanı Prof. Dr. Aysel Aziz, İLEDAK Başkanı Prof. Dr. Recep Tayfun, İLAD Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Jale Sarmaşık ve İLAD Yönetim Kurulu Üyesi Dursun Güleryüz; Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nazife Güngör, Üsküdar Üniversitesi Genel Sekreteri Selçuk Uysaler, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman İrvan, Dekan Yardımcısı  Prof. Dr. Bahar Muratoğlu Pehlivan, Görsel İletişim Tasarımı  Bölüm Başkanı Prof. Dr. And Algül, Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğretim üyeleri ve araştırma görevlileri,  Reklamcılık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Özgül Dağlı ile Reklamcılık bölümü öğretim üyeleri ve araştırma görevlileri katıldı.

İLAD akreditasyonu almaya hak kazanan bölümlerin başkanlarını ve öğretim elemanlarını kutlayan Rektör Pro.Dr. Nazife Güngör, diğer programların da akreditasyon için hazırlık yaptıklarını ifade etti.

Sertifika töreninde, Prof. Dr. Aysel Aziz Görsel İletişim Tasarımı programı akreditasyon sertifikası ile Reklamcılık programı akreditasyon sertifikasını Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nazife Güngör'e, Prof. Güngör de sertifikaları Görsel İletişim Tasarımı Bölüm Başkanı Prof. Dr. And Algül ile Reklamcılık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Özgül Dağlı'ya verdi.
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi ‘nde yapılan törene  Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Azmi Ofluoğlu; RektörüProf. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu,  Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ayşegül Topal Sarıkaya ve Prof. Dr. Emir Tan, Dekanı Prof. Dr. Safiye Kırlar Aksu ile Radyo, Televizyon ve Sinema Bölüm Başkanı Prof. Dr. Dursun Gökdağ, bölümün akreditasyon ekibinin koordinatörü Prof. Dr. Jale Sarmaşık ile bölüm ve fakülteden bu süreçte emek veren öğretim elemanları hazır bulundu

Sertifikayı İLAD Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Aysel Aziz ve İLEDAK Başkanı Prof. Dr. Recep Tayfun sundu. 

İLAD İletişim Araştırmaları Derneği, iletişim programlarının akreditasyonu konusunda Yükseköğretim Kalite Kurulunun verdiği Kalite Değerlendirme Tescil Belgesi sahibi ulusal bir kalite güvence kuruluşudur.