İletişim Dekanları Konseyi toplantısında İLAD Kurum Bilgilendirme Çalıştayı
29. İLDEK toplantısının 2. günü olan 12 Kasım 2021 tarihinde İLAD ve İLEDAK Başkanları, akreditasyon süreci ve ölçütler ile genel olarak gözlenen yetersizlikler konularında iletişim fakültelerinin dekanlarını bilgilendirdiler.

İletişim Fakülteleri Dekanların Konseyi’nin bu yıl Pamukkale Üniversitesi evsahipliğinde yapılan 29. İLDEK toplantısının 2. gününde İLED/İLEDAK  kurumsal çalıştay bilgilendirmesi yapıldı.

İLAD Başkanı Prof.Dr.Aysel Aziz, dekanlara ve dekan temsilcilerine yaptığı sunumda, İLAD’ın akreditasyon çalışmalarının genel çerçevesini anlattı ve ölçülerle ilgili bilgilendirmeler yaptı.

İLEDAK başkanı Prof. Dr. Sacide Vural da akreditasyon çalışmalarında gözlenen yetersizlikleri anlattı ve ölçütlerin karşılanması için iletişim pogramlarının çalışmalarında dikkat etmeleri gereken özellikler hakkında bilgi verdi.

İLEDAK tarafından 6 programı akredite edilmiş olan İstanbul Aydın Üniversitesi Dekanı Prof. Dr. Deniz Yenğin ise akreditasyon başvurusu için hazırlanma süreci ve oluşturulan ekipler, yapılan çalışmalarla ilgili olarak başvuruda bulunmak isteyen dekanları bilgilendirdi.

İLAD İletişim Araştırmaları Derneği, iletişim programlarının akreditasyonu konusunda Yükseköğretim Kalite Kurulunun verdiği Kalite Değerlendirme Tescil Belgesi sahibi ulusal bir kalite güvence kuruluşudur.