YÖKAK Başkanı ile Ulusal Kalite Ajansları toplantısı
Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanlığı görevine başlayan Prof. Dr.Ümit Kocabıçak ile ulusal akreditasyon ajansı temsilcileri  bir tanışma toplantısı gerçekleştirdi. 

Toplantıya İLAD adına Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Fatih Keskin katıldı. 17 Temmuz 2023 günü yapılan ziyarette, YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Ümit Kocabıçak, 'Hedefimiz  mumkun olduğunca fazla programın akredite edilmesi' dedi.

Prof. Dr. Kocabıçak, bugüne kadar 1300 küsür akredite edilmiş program olduğunu ancak bunların yalnızca 132 sinin TYÇ logosuna sahip olduğunu vurguladı.

Akredite olmuş programların yüzde 90'ının TYÇ logosuna sahip olamamasının Üniversitelerin başta sorumluluğu olduğu belirtildi. Üniversitelerin MYK form ve bilgilerini doldurmadığı tespit edilmiş.

Toplantıda YÖKAK’ın kalite güvencesi alanında paydaşı olduğu Türkiye Yeterlilikler Çerçevesi (TYÇ) veri tabanı ve TYÇ logolu mezuniyet belgeleri  ve Ulusal Kalite Ajansları'nın yaşadığı problemler  üzerinde fikir alışverişi gerçekleştir ildi.Avrupa Yeterlilikler Çerçevesinin gerekliliğinden  ve öneminden bahsedildi. 

Ulusal Kalite Ajanslarının yöneticileri,  YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Ümit Kocabıçak ile Eylül ayında daha kapsamlı bir toplantı gerçekleştirecekler. 

İLAD İletişim Araştırmaları Derneği, iletişim programlarının akreditasyonu konusunda Yükseköğretim Kalite Kurulunun verdiği Kalite Değerlendirme Tescil Belgesi sahibi ulusal bir kalite güvence kuruluşudur.