9. Değerlendirici Eğitimi Çalıştayı, Medipol Üniversitesi’nde düzenlendi.İLAD, iletişim alanına ait programların akreditasyon süreçlerinde değerlendirici olarak görevlendirilmek üzere Değerlendirici Eğitimi Çalıştayları düzenlemektedir. Bu kapsamda 16 Kasım 2019 tarihinde 9. İLAD Değerlendirici Eğitimi Çalıştayı Medipol Üniversitesi İletişim Fakültesi evsahipliğinde Medipol Üniversitesi Kavacık Güney Kampüsünde yapıldı. Çalıştayda İLAD Başkanı Prof. Dr. Aysel Aziz ve İLEDAK üyesi Prof. Dr. Sacide Vural katılımcılara Yükseköğretimde akreditasyon ve değerlendirme süreçleri hakkında bilgi vererek sürecin tamamını ve deneyimlerini katılımcılarla paylaştılar.

Farklı üniversitelerden 13 katılımcı akademisyenin ve iki raportörün katıldığı 9. İLAD Değerlendirici Eğitimi Çalıştayı yükseköğretimde kalite standartlarına dair sunumların ardından soru-cevap aşaması ile devam etti.

Çalıştayın sonunda İLAD Başkanı Prof. Dr. Aysel Aziz katılımcılara İLEDAK Değerlendiricisi olmaya hak kazandıklarını belgeleyen sertifikalarını verdi.Çalıştay Katılımcıları:

Prof. Dr. Ali Büyükaslan (Medipol Üniversitesi-Dekan)

Prof. Dr. Nurdan Taşkıran (Medipol Üniversitesi)

Prof. Dr. Kemal Suher (Bahçeşehir Üniversitesi-Dekan)

Prof. Dr. İdil Karademirlidağ Suher (Bahçeşehir Üniversitesi)

Prof. Dr. Zeynep Çetin Erus (Marmara Üniversitesi)

Prof. Dr. Safiye Kırlar (Giresun Üniversitesi)

Doç. Dr. Müge Demir Ayral (Medipol Üniversitesi)

Doç. Dr. Ayşen Akyüz (Medipol Üniversitesi)

Dr. Korhan Mavnacıoğlu (Medipol Üniversitesi)

Dr. İhsan Eken (Medipol Üniversitesi)

Dr. Şifa Elcil (Medipol Üniversitesi)

Dr. Başak Gezmen

Dr. Yeşim Esgin

Arş. Gör. Asena Temelli

Arş. Gör. Doğa Çöl

Öğr. Berfu Kıraç

Öğr. Ecem Sokur (Yeni Medya ve İletişim)

Öğr. Emin Fenertutan (Radyo, Televizyon ve Sinema)

İLAD İletişim Araştırmaları Derneği, iletişim programlarının akreditasyonu konusunda Yükseköğretim Kalite Kurulunun verdiği Kalite Değerlendirme Tescil Belgesi sahibi ulusal bir kalite güvence kuruluşudur.