İLAD’ın akreditasyon yetkisi 5 yıl uzatıldı

YÖKAK Yükseköğretim Kalite Kurulu, İLAD İletişim Araştırmaları Derneğini,  yükseköğretim kurumlarındaki  iletişim programlarının akreditasyonu için yetkilendiren “Kalite Değerlendirme Tescil Belgesi”nin süresini 5 yıl uzattı.

İLAD ilk olarak 31 Ocak 2018 tarihinde YÖKAK'dan 2 yıl süreli Kalite Değerlendirme Tescil Belgesi almıştı. Bu tarihten itibaren 52 program akreditasyonu gerçekleştiren İLAD’ın  akreditasyon yetkisi 30 Ocak 2020 tarihinde 2 yıl süreyle ikinci kez uzatılmıştı. 30 Ocak 2022'de süresi tamamlanacak olan yetkilendirme için İLAD’ın hazırladığı özdeğerlendirme raporunu  değerlendiren YÖKAK, İLAD'a verdiği Tescil Belgesinin 5 yıl daha geçerli olacağını belirtti.

İLAD, 19 Ocak 2022 tarihi itibariyle geçerli olmak üzere 5 yıl geçerli Kalite Değerlendirme Tescil Belgesi almaya hak kazandı. Beş yıllık tescil süresi gerekli koşulları yerine getiren akreditasyon kuruluşlarının alabileceği en uzun yetki süresi olarak tanınmaktadır.YÖKAK'dan yetki belgesi alan yükseköğretim akreditasyon kuruluşları ve yetki sürelerine aşağıdaki linkten ulaşılabilmektedir.

https://yokak.gov.tr/akreditasyon-kuruluslari/tescil-suresi-devam-edenler

İLAD İletişim Araştırmaları Derneği, iletişim programlarının akreditasyonu konusunda Yükseköğretim Kalite Kurulunun verdiği Kalite Değerlendirme Tescil Belgesi sahibi ulusal bir kalite güvence kuruluşudur.