YÖKAK’tan İLAD’a izleme ziyareti

YÖKAK İzleme Yetkilisi Prof.Dr.Figen Çizmeci Şenel İLAD’a yıllık olağan izleme ziyaretini yaptı.

 


Yükseköğretim Kalite Değerlendirme Kurulu İzleme Yetkilisi Prof.Dr.Figen Çizmeci Şenel,  YÖKAK’ın Kalite  Değerlendirme Tescil Belgesi verdiği  Dış Değerlendirme ve Akreditasyon Kuruluşlarının izlenmesi programı kapsamında İLAD’a yıllık ziyaretini gerçekleştirdi. İLAD çalışmalarını izlemekle görevlendirilen YÖKAK İzleme Yetkilisi Prof.Dr.Figen Çizmeci Şenel geçen yıl da İLAD’ı ziyaret etmişti.

İLAD ve İLEDAK Yöneticileri ve değerlendiriciler ile İLEDAK Tutarlılık Komisyonu üyeleri ile çevrimiçi ortamda görüşen Prof. Dr.Şenel’e İLAD Başkanı Prof.Dr. Aysel Aziz bir sunum ile bir yıllık dönemde yapılan çalışmalarımızı anlattı. Ziyarete katılan İLAD Başkan Yardımcısı Recep Yaşar, İLAD Genel Sekreteri Füsun Özbilgen, İLEDAK Başkanı Prof.Dr. Sacide Vural, İLEDAK Tutarlılık Komisyonu üyeleri Prof.Dr. Senem Duruel Erkılıç ve Gülseren Ergezer Güver, İLEDAK değerlendirici ekip başkan ve üyelerinden Prof.Dr.Abdülrezak Altun ve Prof.Dr.Emet Gürel ile öğrenci değerlendici Sercan Gündoğar da çalışmalarla ilgili bilgiler verdiler.

İLAD İletişim Araştırmaları Derneği, iletişim programlarının akreditasyonu konusunda Yükseköğretim Kalite Kurulunun verdiği Kalite Değerlendirme Tescil Belgesi sahibi ulusal bir kalite güvence kuruluşudur.